Sökö artikkel

“Kaart toob ja kaart viib, põllupidamine on õnneasi, on keegi tark kunagi öelnud. Sökö mängimine põhineb pooleldi mälul ja pooleldi matemaatikal; 40% psühholoogial ja alles kõige viimasena tuleb õnn” Allikas: Iijokiseutu 21.2002

Sökö tundub lihtsa mänguna, kuid see ei ole nii. Kuigi praktikas on olemas vaid kolm võimalust; foldida, callida või raise’ida, on mäng päris põnev ja üllatusterohke. Sökö ajalugu algab umbes 100 aastat tagasi kui Ühendriikides selle eellast, Stud pokkerit mängiti.

Sökölauas avatuna olnud kaartide meeles pidamine ning arvestamine, milline on tõenäosus et järgmine kaart on sulle sobiv, on arvestuse aluseks, kas sul on mõtet edasi mängida. Samas pead arvestama ja ära arvama oma vastaste käsi ja võiduvõimalusi. Tõenäosused (oddsid) peab lisaks sellele ka pangas oleva rahaga ning panka lisatava rahaga suhtestama (vt. Sökö matemaatikat).

Sökös on oskused ja teadmised tähtsad. Sökös on võimalus arvestada rohkem kui teistes pokkerimängudes, sest avatud kaarte on nii palju. Oskus seda kiiresti teha on Sökös eriti tähtis nagu ka muudes mängudes, kuid Sökös tõuseb arvestamise kiiruse tähtsus. Sellest hoolimata ei ole paljudel Sökö mängijatele (oddside) arvestamine esmatähtis vaid nad on edukad muu info abil nagu näiteks hea bluffimisoskus ja agressiivne mängustiil.

Milline siis on parim stiil Sökö mängimiseks? Sellele on ühest vastust väga raske anda, kuid selge on, et sama stiiliga ei või kogu aeg mängida – stiili peab muutma vastavalt olukorrale. Järgmises peatükis saad vihjeid ja nõuandeid oma mängu jaoks. All olevate nõuannetega saad hästi hakkama kodumängudes ja teenid seal korralikult. Kui aga tahad minna suurematesse Sökö laudadesse, peaksid olema kursis sellealase kirjandusega ja alustama harjutamist internetis mängurahaga või freerollides. Kogenumad võivad leida tähtsaid lisaelemente allpool asuvast peatükist.

Sökö tungib turule. Soome rahvusmäng saab uut tuult tiibadesse internetipokkerist.

Soome kihlveoturul puhuvad muutuste tuuled. Tegemist ei ole kihlveofirmade uue mänguga vaid hoopis vana hea Sökö’ga, mida nüüd võib ka netis raha peale mängida.

Pokkerimängud on muutunud ka siinpool Atlandit suureks rahvuslikuks spordialaks ja meie naabrite juures Rootsis on buum suur ning nüüd hakatakse ”ärkama” ka Soomes. Lehed kirjutavad aina rohkem pokkerist, esimene soomekeelne pokkeriraamat on avaldatud, luuakse uut soomekeelset pokkeriprogrammi jne. jne.

Sököt saab mängida internetis kui avate pokkerikonto veebilehtedel www.pokerium.com või www.bestpoker.com
Mängu saab proovida ka niisama (tasuta). Kui soomlane valib pakkuda olevatest pokkeritubadest selle ”õige ja turvalise”, on eeldusteks tavaliselt kaks tingimust; usaldusväärsus ja Sökö kuulumine mängude valiku hulka.

Tavaliselt pakuvad internetipokkeritoad maailmas populaarseid ja tuntuid Texas Hold’emi ja Omahat, Seven Card Stud’i ja 5 Card Draw’d. Väga harvad internetipokkeritoad pakuvad oma klientidele Sököt.

Pokker on hea harrastus kuid on olemas ka võimalus sõltuvuse tekkimiseks nagu igas teises mängus. Seega võta mängimiseks kaasa vaid see summa, mida oled nõus kaotama ka nii, et naeratus näolt ei kaoks. Pokker on siiski kindlasti parem kui mis tahes hasartmäng, sest hea mängija jääb pika aja jooksul kindlasti plussi (võidab). Allikas: Aviisi 13/2005